Altány, pergoly, terasy


Altány a pergoly - na kvalitě dřeva záleží!
Altán či pergola Vám poskytnou příjemné zázemí pro relax, práci i zábavu. Toužíte-li proto po altánu či pergole, která má být zároveň i výrazným designovým prvkem zahrady, rádi Vám ji navrhneme ke stylu Vaší zahrady i domu, tak aby splňovala ta nejpřísnější kritéria a mohli jste se dlouhodobě využívat její zázemí a kochat se její krásou. Pro výrobu altánů a pergol používáme výhradně suché dřevo - KVH hranoly - ohoblované a upravené hranoly nejvyšší kvality, nikoliv mokré stavební řezivo. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že KVH hranoly jsou oproti mokrému řezivu tvarově stálé, nekroutí se, nepraskají a již se nemusí ošetřovat nátěrem proti plísním a dřevokazným houbám. K nevýhodám KVH hranolů patří vyšší pořizovací cena, která se Vám však vrátí v tvarově stálé a dlouhodobě krásné stavbě v zahradě. ...více...

Fotogalerie našich realizací


Terasa - místo pro nerušenou relaxaci v zahradě
Terasy jsou nejpřirozenějším propojením domu a zahrady a jsou ideální pro relaxaci, práci i setkávání s přáteli. Spojují v sobě příjemný přírodní vzhled i funkčnost, proto jejich obliba stále stoupá.
Vymodelujeme Vám terasu v jakémkoliv tvaru dle Vašeho přání a prostoru v zahradě. Jedním z prvních kroků při plánování terasy Vaší zahrady je rozhodnout, jakému materiálu dáte přednost. Čeká Vás souboj mezi volbou dřeviny a stále populárnějším WPC (wood-plastic composite).
Jak už to bývá, obě z uvedených variant mají své výhody i nevýhody. V případě dřevin je nejvhodnější exotické, tvrdé dřevo (např. bangkirai nebo massaranduba), které se impregnuje speciálními oleji na terasy. Pro dřevo hovoří zejména to, že jde o přírodní, cenově dostupnější materiál. Proti naopak nutná pravidelná údržba-nátěr, náklady na olej či změna barevnosti.
Terasy z materiálu WPC oproti dřevěné terase jsou naprosto bezúdržbové, netvoří třísky, nerozpadají se a jsou barevně stálé. K nevýhodám patří jejich vyšší pořizovací cena.
Ať dáte přednost přírodnímu materiálu či WPC, zcela jistě bude Vaše terasa příjemným místem pro odpočinek i zábavu!