Historie společnosti LIGOP s.r.o.

Historie rodinné společnosti LIGOP s.r.o. sahá do roku 1997, kdy Petr Grisa s podporou rodiny kupuje vybavenou truhlárnu společnosti BAS, družstvo, ve které byl do té doby zaměstnán. Až do roku 2001 ji provozuje jako samostatné středisko BAS, družstva, vyrábějící truhlářské výrobky a nábytek na zakázku.
V roce 2001 zakládá s jedním z kolegů společnost LIGOP s.r.o., ve které má 93% podíl a nadále se zabývají kompletní truhlářskou výrobou interiérů, včetně oken či dveří na zakázku.
Dalším mezníkem v historii společnosti se stává rok 2007, kdy Petr Grisa kupuje podíl svého společníka a stěhuje výrobu do vlastních, nově postavených prostor ve Slaném. Mění image firmy počínaje novým logem a specializuje se na výrobu kuchyní a nábytku ze všech dostupných materiálů: lamino, dýha, masiv.
Aby stále držel krok s dobou, v duchu průmyslu 4.0, investuje v roce 2017/2018 do nového strojního vybavení, včetně CNC, které přináší zefektivnění výroby a zejména ještě přesnější a preciznější zpracování výrobků.

Název společnosti:.
Název vznikl zkrácením a následným spojením dvou latinských slov, a to:
LIGNUM - dřevo
OPERA - práce

Filozofie společnosti

Naším cílem je nabídnout zákazníkovi výjimečné výrobky propracované do detailů spolu s profesionálním řešením a osobním přístupem v průběhu celého zpracování zakázky. To vše plnit nám umožňuje kvalitní strojové vybavení a moderní technologie.

Filozofii firmy shrnují následující body:
L - líbivý design
I - inteligentní řešení
G - garance kvality
O - osobní přístup
P - perfektní do detailu